Jak założyć bloga?

Forum do ogólnych dyskusji nt. języka angielskiego

Jak założyć bloga?

Postautor: lidiaa851 » 15 maja 2017, 11:02

Jak założyć bloga? Gdzie waszym zdaniem najlepiej go założyć? Ile to kosztuje?
lidiaa851
newbie
 
Posty: 24
Rejestracja: 16 maja 2016, 9:54


Re: Jak założyć bloga?

Postautor: olaff884 » 17 maja 2017, 11:08

Bloga najszybciej można założyć na darmowej platformie blogowej, dość popularne są blogspot.com i wordpress.com - jest tam wszystko, co niezbędne do założenia bloga, oprogramowanie, domena i hosting. Moim zdaniem lepiej jednak postawić bloga na własnej domenie i hostingu, choć trzeba będzie za to zapłacić (na https://www.cal.pl to koszt rzędu kilkudziesięciu zł), ale warto - taki blog ma po prostu więcej funkcji i lepiej działa. Niezbędne oprogramowanie i motywy do takiego bloga znajdziesz na pl.wordpress.org
olaff884
newbie
 
Posty: 35
Rejestracja: 09 lip 2016, 11:53

Re: Jak założyć bloga?

Postautor: Laura_682 » 18 maja 2017, 11:26

Najlepiej na wordpress, to wcale nie jest takie trudne.
Laura_682
junior fellow
 
Posty: 126
Rejestracja: 17 cze 2016, 8:59

Re: Jak założyć bloga?

Postautor: weko » 05 mar 2019, 18:20

Na początek lepiej na darmowej platformie jak wordpress.com albo blogspot.com.
weko
newbie
 
Posty: 13
Rejestracja: 21 wrz 2016, 13:49

Re: Jak założyć bloga?

Postautor: piotrek5467 » 05 mar 2019, 21:53

Na jakieś darmowej platformie zrobisz to bardzo szybko.
piotrek5467
junior fellow
 
Posty: 196
Rejestracja: 12 cze 2013, 17:00

Re: Jak założyć bloga?

Postautor: pieknyolek » 25 cze 2019, 8:22

pieknyolek
junior fellow
 
Posty: 193
Rejestracja: 18 mar 2019, 9:19

Re: Jak założyć bloga?

Postautor: Violka30 » 25 cze 2019, 13:09

Na blogspocie można za darmo
Violka30
newbie
 
Posty: 43
Rejestracja: 25 cze 2019, 13:07

Re: Jak założyć bloga?

Postautor: osel » 05 lip 2019, 22:18

Może Kambodżę warto odwiedzić. Dziewczyny jak na Filipinach i Tajlandii, wyższy standard życia za mniejsze pieniądze. Dostępne różnego rodzaju używki za rozsądną kasę bez większego przypału w odróżnieniu od Filipin i Tajlandii. Zgadzam sie, a z tych dwóch to tajlandia. Filipiny to jednak 3 swiat, to tak jakbys mial pojechać do indii na balety. Tylko ze dziewczynki z filipin sa swiezsze, ladniejsze i maja mniejsze przebiegi miedzyremontowe. Jasne ze fililiny laski i mowia po angielsku mozna z nini pogadac sa ladniejsze ale jak masaz to tailandia. Człowiek nie robi sie mlodszy. Za 3 flaszki powiem jak dojechac do Poro Point. No troche ma Google translate ale problem z sygnalem...Wiem jak sobie dasz rade z tym, moze napisz do duta jakąś subwencje ci da za propagowanie filipin? Bo na kaczora nie masz co liczyc rydzyk mu wszystko bierze. Puszka moich ulubionych sardynek w chili byla jak przyjechalem w 2009 11 pesos a teraz 16. Jesc tez czasami trzeba. Dziewczyny sa jednak mega na filipinach tu sie zgadzam. W pytaniu bylo o baletach a balety to nie tylko laski ale tez imprezy, dobre jedzenie, standard w hotelach, ciekawa egzotyczna kultura, etc. Coś ostatnio narzekał na balety w Tajlandii i wywiało go na Filipin. Więcej o Azji https://azjapozmroku.pl/ można przeczytać na blogu pod tym adresem.
osel
newbie
 
Posty: 25
Rejestracja: 10 wrz 2016, 7:21

Re: Jak założyć bloga?

Postautor: osel » 10 lip 2019, 21:08

Blogspot na początek będzie chyba najlepszym wyborem.
osel
newbie
 
Posty: 25
Rejestracja: 10 wrz 2016, 7:21

Re: Jak założyć bloga?

Postautor: dinkafra » 22 lip 2019, 7:36

Zazwyczaj wystarczy mail, nie jest to trudne.
dinkafra
newbie
 
Posty: 44
Rejestracja: 18 lip 2019, 13:49

Re: Jak założyć bloga?

Postautor: skontom » 22 wrz 2019, 14:52

Domenę pl odnowisz już za 50zł brutto. Hosting kupisz już za ok. 40 - 60zł/rok.
Do tego darmowy skrypt / cms np. drupal albo wordpress i masz bloga. ;)

Prowadząc blog o modzie i odzieży męskiej nauczyłem się wielu ciekawych zasad odnośnie ubioru. W sieci jest wiele wartościowych poradników i stron. Dlatego moim zdaniem warto zaglądać na specjalistyczne serwisy, które za darmo dzielą się wiedzą z czytelnikami. Na blogu marki Vosconte https://vosconte.pl znalazłem nowe inspiracje modowe. Porady, odnośnie doboru męskiej garderoby, wyrobów skórzanych i dodatków. Sądzę że wiedza stylistów oraz entuzjastów w tej branży jest niedoceniana. Zaś klasyczna elegancja, skutecznie opera się chwilowym, sezonowym modom.

Takie są moje wnioski. :P
Ostatnio zmieniony 22 sty 2020, 0:04 przez skontom, łącznie zmieniany 1 raz.
skontom
newbie
 
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2016, 16:30

Re: Jak założyć bloga?

Postautor: osel » 23 lis 2019, 23:30

Dobry hosting można kupić już od 30 zł na rok. Na początek tyle wystarczy. :P
Ważne aby pisać systematycznie, minimum raz w tygodniu, dodając wpis.

Mam w domu kilka beli chromowanej skóry (brąz, czerwona, czarna)- ile to może być warte, mniej więcej? To nie jest skóra z magazynu, tylko z mojej szafy. Myślę że ktoś z grupy zainteresuje się pojedynczymi płatami bo jako całość ciężko powiedzieć nie znając metrażu. Widziałem blog o modzie gdzie opisywano podobne materiały. Na razie interesowało mnie ile to może być warte, około - w dużych belach jest po kilka płatów, w małych pojedyncze czy po dwa. Ja nigdy nie używałem i nie kupowałem chromowej i totalnie nie wiem ile to jest warte. ;)
Ostatnio zmieniony 16 sty 2020, 20:38 przez osel, łącznie zmieniany 2 razy.
osel
newbie
 
Posty: 25
Rejestracja: 10 wrz 2016, 7:21



Re: Jak założyć bloga?

Postautor: vlord » 01 cze 2022, 1:20

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
сайтинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
vlord
The One Whose Name Cannot Be Spoken
 
Posty: 27945
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:32


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości